Türkiye'nin En Iyi Ve En Kapsamlı Tescilli Espor Blogu.
Esporcuların kalbi...

Son Dakika!

Post Top Ad

Your Ad Spot

23 Eylül 2019 Pazartesi

Türkiye Espor Federasyonu’nun Görevi Nedir

Türkiye Espor Federasyonu’nun (TESFED) Görevi Nedir?

Tesfed/Türkiye Espor Federasyonu
Tesfed

Espor geleceğin sporu olarak tanımlanıyor. Federasyon da Espor’un bilinirliğinin artması ile beraber Espor’un hem ebeveynlere doğru şekilde anlatılması, hem bu anlamda gençlerin doğru şekilde yönlendirilmesi gibi konularda projeler geliştirecektir.

Türkiye Espor Federasyonu Temel Görevleri:

1-Tüm Espor çalışmalarında söz sahibi olup projeler geliştirmek, sektördeki oyuncularla ve firmalarla farklı farklı projeler geliştirmek,

2-Espor lisans işlemlerini en doğru şekilde sağlama ve gelecekte Espor Oyun Merkezlerinin kurulması,

3-Farklı oyunların ligleştirilmesi ve Türkiye’de daha aktif hale dönüştürülmesini sağlamak,

4-Oyuncuların yurtdışı turnuvaları için vize işlemlerine hızlıca çözüm sağlamak,

5-Oyuncuların oyunculuk kariyerinin bitmesi ile beraber Espor kariyerinin bitmemesi için çalışmalar yapmak,

6-Takımlara ve oyunculara destek olmak ve oyuncular için altyapısal gelişmeler sağlamak,

7-Yayın hakları, Sporcu hakları, Yazılım hakları vb. konularında hukuksal sorunlara çözüm sağlamak,

8-Türkiye’yi Espor ekosistemi içerisinde tüm Dünyada konuşulan bir ülke haline getirmek.

TESFED Vizyon ve Misyon:

E-spor: Elektronik bir cihaz vasıtasıyla çevrimiçi veya çevrimdışı ortamda gerek bireysel gerekse takım halinde katılım gösterilen her türlü aktiveyi kapsar.

Merkez Danışma Kurulu’nun 22 Mart 2018 tarihli toplantısında alınan karara istinaden 24 Nisan 2018 tarih ve 277144 sayılı Bakanlık Makamı onayı ile Genel Müdürlüğümüze bağlı olarak Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanlığı kurulmuş, Spor Genel Müdürlüğü Federasyon Başkanlığı Seçim Yönetmeliği hükümlerine göre 15 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulda Federasyon Başkanı olarak Alper Afşin ÖZDEMİR kurucu Başkan olarak seçilmiştir.

Amacımız; Türk e-sporunun ulusal ve uluslararası platformlardaki yöneticisi ve temsilcisi olarak Federasyonumuzun temel sorumluluğu Türk e-sporunun büyümesi için çalışmak ve Türkiye E-Spor Federasyonu markasını geliştirmek.

Vizyonumuz; Uluslararası sportif rekabette, oyuncu gelişiminde, üst düzey organizasyonların düzenlenmesinde ve e-sporun yönetiminde en başarılı ve en yenilikçi federasyonlardan biri olarak, Türkiye’yi bir numaralı e-spor ülkesi haline getirmek ve dünyada kabul gören Türk e-spor ekolünü yaratmaktır.

Misyonumuz; Yerli ve milli esaslara dayanan bir değer sistemi aracılığı ile Türk e-sporuna katkıda bulunmak. Türk gençlerinin çalışkan, kararlı ve azimli bireyler olarak uluslararası platformlarda başarıya ulaştıkları daha iyi bir dünyanın inşasına yardımcı olmak ve toplumda yapıcı bir rol oynamak.

AZES MAĞAZA
Espor'u teorik olarak A'dan Z'ye öğrenmek istiyorsanız aşağıdan ulaşabileceğiniz, 6 farklı büyük platformda yer alan E-kitabımızı okumanızı ve Udemy Eğitimimizi dinlemenizi sizlere kesinlikle öneriyoruz değerli AZES takipçilerimiz.

Keyifli okumalar ve keyifli dinlemeler :)
www.adanzyeespor.com/p/azesmagaza

Post Top Ad

Your Ad Spot