Türkiye'nin En Iyi Ve En Kapsamlı Tescilli Espor Blogu.
Esporcuların kalbi...

Son Dakika!

Post Top Ad

Your Ad Spot

21 Nisan 2024 Pazar

Dünya'nın En Büyük Espor Adası Geliyor

Birleşik Arap Emirlikleri Dünya'nın En Büyük Espor Adası'nı İnşa Edecek!Espor endüstrisi, son yıllarda muazzam bir büyüme gösterdi ve dünya genelinde milyonlarca insanın ilgisini çekiyor. Bu büyümeyle birlikte, esporda altyapı, tesis ve organizasyonların geliştirilmesi de önem kazanıyor. Bu bağlamda, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), dünyanın en büyük espor adası projesine imza atmaya hazırlanıyor.

BAE'nin bu vizyoner projesi, esporda küresel bir merkez oluşturmayı amaçlıyor. Ülkenin zengin ekonomisi ve dinamik yapısı, bu tür bir girişimin başarılı olması için önemli bir zemin sağlıyor. BAE'nin bu hamlesi, esporda bir sonraki büyük dönüm noktasını temsil ediyor ve küresel esporda yeni bir çağın başlangıcı olabilir.

True Gamers, 280 milyon dolarlık espor adası oluşturma planlarını açıkladı
Espor ağı True Gamers , Birleşik Arap Emirlikleri'nin Abu Dabi kentinde büyük ölçekli bir 'espor adası' inşa etme planlarını duyurdu.

Adada eğitim tesisleri, turnuva alanı, içerik oluşturma alanları ve oteller yer alacak.

Proje bittiğinde, kapsamlı bir espor ekosistemi ile oyun kurulumuyla yapılandırılmış 200 oda, oyun turnuvaları için fütüristik mekanlar ve daha fazlasını içeren lüks bir otele sahip olacak.

Bu adım, esporda yeni ufukların keşfi için büyük bir adım olabilir. Sonuç olarak, Birleşik Arap Emirlikleri'nin dünyanın en büyük espor adası projesini hayata geçirmesi, esporda yeni bir çağın başlangıcı olabilir.

Örneğin PUBG hayranları, adaya paraşütle bırakılabilecekler :) . Adada benzer başka etkinlikler de olacak. 

Suudi Arabistan oyun yatırımları haberimizi de geçen haftalarda sizlerle paylaşmıştık. Ve bu oyun yatırımları her geçen gün katlanarak devam etmekte.
https://www.adanzyeespor.com/2023/06/suudiarabistandan-espor-ve-oyun-sektorune-buyuk-yatirimlar-devam-ediyor.html

BAE'nin, bu sektöre veya başka sektörlere yatırım yapmasının arkasındaki önemli sebeplerinden biri, ülke ekonomisinin sadece petrole olan bağımlığının azaltılma isteğidir. BAE'nin espor alanındaki bu dev yatırımı, küresel ölçekte esporun daha da büyümesine ve tanınmasına katkı sağlaması bekleniyor. Veliaht Prens, yapılan bu yatırımların, ülke ekonomisini geliştirme ve çeşitlendirmeyi, petrol gelirlerine bağımlılığı azaltmayı ve gençler için binlerce iş fırsatı yaratmayı amaçlayan vizyonlarının bir parçası olduğunu belirtti.

AZES MAĞAZA

Espor'u teorik olarak A'dan Z'ye öğrenmek istiyorsanız aşağıdan ulaşabileceğiniz, 6 farklı büyük platformda yer alan E-kitabımızı okumanızı ve Udemy Eğitimimizi dinlemenizi sizlere kesinlikle öneriyoruz değerli AZES takipçilerimiz.

Keyifli okumalar ve keyifli dinlemeler :)
https://www.adanzyeespor.com/p/azes-magaza.html

KAYNAK:

Truegamers:
https://truegamers.world

Google Play Store A'dan Z'ye Espor Ekitabımız:
https://play.google.com/store/books/details/Or%C3%A7un_Kamil_Kabaday%C4%B1_A_dan_Z_ye_Espor?id=74aRDwAAQBAJ&hl=tr

Google Play Store A'dan Z'ye Espor 2 Ekitabımız:
https://play.google.com/store/books/details?id=_uXmDwAAQBAJ

Google Play Store A'dan Z'ye Espor 3 (Özel Sayı) Ekitabımız:
https://play.google.com/store/books/details/Or%C3%A7un_Kamil_Kabaday%C4%B1_A_dan_Z_ye_Espor_3?id=rJ5cEAAAQBAJ

Udemy A'dan Z'ye Espor Eğitimimiz:
https://www.udemy.com/course/adanzyeespor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Röportajlar

Belediye Espor Projeleri

Nasıl İndirilir Ve Sistem Gereksinimleri

AZES Nedir?

Post Top Ad

Your Ad Spot