Türkiye'nin En Iyi Ve En Kapsamlı Tescilli Espor Blogu.
Esporcuların kalbi...

Son Dakika!

Post Top Ad

Your Ad Spot

26 Nisan 2023 Çarşamba

Gaming House Nedir, Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir (2023)

Gaming House Nedir, Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir? (2023)


Espor'da gaming house, takım oyuncularının ve takım yöneticilerinin birlikte yaşadığı bir yerdir. Bu yerler genellikle oyun oynama, antrenman yapma ve takım çalışmaları gibi amaçlarla kullanılır. Gaming houselar, genellikle takımın birlikte yaşaması ve çalışması için tasarlandığından, oyun oynama alanları, antrenman odaları ve takım üyelerinin yaşam alanları gibi farklı alanlar içerebilir. Espor gaming houseları, genellikle oyun takımlarının performansını artırmak için kullanılır ve oyun takımlarının üyeleri bu yerlerde birlikte yaşayarak daha iyi bir takım olmaya çalışırlar.

Bu alanlar, genellikle birkaç bilgisayar ve oyun konsolu ile donatılır ve takım üyelerinin oyun oynarken kendilerini rahat etmelerini sağlamak için yüksek kaliteli monitörler ve kulaklıklar vb gibi ekipmanlar kullanılır.

Antrenman odaları, takım üyelerinin antrenman yapabilecekleri bir alandır.

Takım üyelerinin yaşam alanları ise, genellikle takım üyelerinin dinlenmeleri veya takım çalışmaları yapmaları için kullanılan bir alandır. Bu alanlar, genellikle yatak odaları, yemek odaları ve oturma odaları vb gibi farklı alanlar içerebilir.

Oyuncular gaming house dediğimiz oyun evlerinde koçlar tarafından yönetilip ve eğitilip bir yandan gerçek hayatlarındaki sporlarını yapıyorlar ve diğer yandan da bilgisayar başında oturup elektronik sporları ile ilgileniyorlar ayrıca kendilerini en iyi duruma getirene kadar geliştiriyorlar.

Kore’de bulunan bir Espor takımının gaming house bölümüne, parmak izi okutucu ile girilebiliyor. İçerisinde masaj koltukları, yemekhaneler, kafeler, streamer room, spor salonları, vip araçlar ile ulaşım imkanları bulunmaktadır. Bizim ülkemizde ise diğer ülkeler göre bu imkanlar çok daha kısıtlıdır.

Bir espor takımının veya kulübünün kesinlikle oyuncularına sağlayacağı gaming houseu olması gerekmektedir. Ülkemizde ne yazık ki diğer ülkelere göre sporculara gaming house alanı sağlama imkanı çok düşüktür.

Gaming house dediğimiz mekanı, aynı yaşadığımız ev gibi düşünebilirsiniz. İçerisinde sporcular, koçlar, analistler ve görevliler hepsi bir arada yaşamaktadır. Yurtdışında yukarıda dediğimiz gibi tüm teknolojik rahatlıklar sağlanmaktadır. Bizim ülkemizde ise yeni yeni takımların sporcularına bu imkanlar sağlanmaya başlanmıştır. Örnek olarak FUT Esports'un gaming house projesini sizlere örnek olarak verebiliriz.


Avantajları:
-Birlikte yaşama imkanı: Esporcuların birlikte yaşaması, takım üyeleri arasındaki iletişimi ve takım çalışmasını artırabilir.

-Daha fazla antrenman imkanı: Esporcuların birlikte yaşaması, takım üyelerinin daha fazla antrenman yapmalarına imkan verir. Bu sayede takım üyeleri, oyunlarda daha iyi bir performans sergileyebilirler.

-Daha iyi koordinasyon: Esporcuların birlikte yaşaması, takım üyelerinin daha iyi bir şekilde koordine edilmelerine yardımcı olur. Bu sayede takım üyeleri, oyunlarda daha iyi bir performans sergileyebilirler.

-Takım morali: Esporcuların birlikte yaşaması, takım üyelerinin arasındaki dostluk ve dayanışmayı artırabilir. Bu sayede takım üyeleri, oyunlarda daha iyi bir performans sergileyebilirler.

-Esporcularımızın profesyonel ekipmanlar ile çalışabilme(antrenman) yapabilme imkanı

-Esporcular için düzenli bir program imkanı. (Düzenli kahvaltı, düzenli spor, düzenli çalışma ve düzenli uyku...)

Dezavantajları:
-Özel hayatınızın olmayışı: Esporcuların birlikte yaşaması, takım üyelerinin özel hayatlarının olmamasına neden olabilir. Esporcuların sosyal yaşamlarını etkileyebilir ve onların zamanının büyük bir kısmını gaming houseda geçirmesi demektir.

-İkili ilişkilerde sorunlar: Esporcuların birlikte yaşaması, takım üyelerinin ikili ilişkilerinde sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

-İç çatışmalar: Esporcuların birlikte yaşaması, takım üyeleri arasında iç çatışmaların ortaya çıkmasına neden olabilir.

-Bütçe sorunları: Esporcuların birlikte yaşaması, takım üyelerinin bütçe sorunları yaşamasına neden olabilir.

-Stres: Esporcuların birlikte yaşaması, takım üyelerinin stres yaşamasına neden olabilir. Örneğin, takım üyeleri arasında rekabet olabilir ve bu durum onların stres seviyelerini artırabilir.


Önemli:
24 saat boyunca aynı evde tüm oyuncuların birarada yaşaması birçok sıkıntılar doğurmuştur. Aynı futboldaki gibi antrenman ve iş günlerinde orada olmaları daha sağlıklı bir akış süreci sağlayacaktır. Gaming house modelini son zamanlarda tercih eden takım sayısı gitgide azalmaktadır. Bu modelin yerine Gaming Office modeli şuan yükselişe geçmiştir.

AZES MAĞAZA

Espor'u teorik olarak A'dan Z'ye öğrenmek istiyorsanız aşağıdan ulaşabileceğiniz, 6 farklı büyük platformda yer alan E-kitabımızı okumanızı ve Udemy Eğitimimizi dinlemenizi sizlere kesinlikle öneriyoruz değerli AZES takipçilerimiz.

Keyifli okumalar ve keyifli dinlemeler :)
https://www.adanzyeespor.com/p/azes-magaza.html

KAYNAK:

Google Play Store A'dan Z'ye Espor Ekitabımız:
https://play.google.com/store/books/details/Or%C3%A7un_Kamil_Kabaday%C4%B1_A_dan_Z_ye_Espor?id=74aRDwAAQBAJ&hl=tr

Google Play Store A'dan Z'ye Espor 2 Ekitabımız:
https://play.google.com/store/books/details?id=_uXmDwAAQBAJ

Google Play Store A'dan Z'ye Espor 3 (Özel Sayı) Ekitabımız:
https://play.google.com/store/books/details/Or%C3%A7un_Kamil_Kabaday%C4%B1_A_dan_Z_ye_Espor_3?id=rJ5cEAAAQBAJ

Udemy A'dan Z'ye Espor Eğitimimiz:
https://www.udemy.com/course/adanzyeespor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Röportajlar

Belediye Espor Projeleri

Nasıl İndirilir Ve Sistem Gereksinimleri

AZES Nedir?

Post Top Ad

Your Ad Spot