Türkiye'nin En Iyi Ve En Kapsamlı Tescilli Espor Blogu.
Esporcuların kalbi...

Son Dakika!

Post Top Ad

Your Ad Spot

26 Nisan 2020 Pazar

Espor Hukuku: Espor Hukukunun Doğuşu (Bölüm 1)

Espor Hukuku 

(Bölüm 1)
Espor Hukukunun Doğuşu

Espor Hukuku

Sevgili Oyunseverler ve Elektronik Spor takipçileri;
A’dan Z’ye Espor adlı Blogumuza hoşgeldiniz.

Her hafta sonu sizlerle Espor'un Hukukunda buluşacağız. Bu bölümümüzde Elektronik Sporların Hukuk ile ilişkisini, sizlere belirli aralıklarla yazılar sunarak anlatmaya çalışacağız. Unutmayın ki bir gün oyuncu olmak isterseniz hak mağduriyeti yaşamamak adına sizlere büyük bir faydası olacaktır.

Elektronik spor ya da kısaltılmış hali ile E-Spor, oyuncuların E-Spor branşına uygun olan oyunları oynayarak, eşit şartlara sahip bir biçimde; bilgisayar, telefon veya herhangi bir oyun konsolu üzerinden bireysel ya da takım halinde mücadele vererek başarı elde etmeye çalıştıkları günümüzün en genç spor dalıdır.

Teknolojinin hızla gelişmesi ile oyunların büyük bir ilerleme kaydetmesi, gerçekliğe yakınlaşması, online olarak adlandırılan şekilde oyuncuların internet üzerinden çevrimiçi olarak aynı anda aynı oyunda oynayabilmeleri imkanları ile E-Spor resmen yeni bir spor branşı olarak doğmuştur ve tahminlerin üzerinde bir hızla da gelişimini devam ettirmektedir.

E-Spor branşının bu denli çok sevilmesi ve gelişmesi üzerine E-Spor etkinlikleri, turnuvaları ve ligleri vb faaliyetler düzenlenmeye başlanmış, bu mecralarda yarışmak üzere de profesyonel kulüp oluşumları ortaya çıkmıştır. Kulüpler de haliyle kendi takım bünyelerine oyuncular almışlardır.

İşte tam da bu noktada E-Spor kulüplerinin sözleşme karşılığı oyuncular ile anlaşması ve onları takım bünyesinde sporcu yapmaları ile E-Spor Hukuku doğmuştur.

Kısacası E-Spor Hukuku dediğimiz zaman oyuncu kulüp arası ilişkileri, sözleşmeleri, sözleşme süresi boyunca yaşanan uyuşmazlıkları, sözleşmenin fesih durumunu ve fesih sonrası yaşanacakları ile feshe bağlı ortaya çıkan hakları ve sözleşmeye bağlı her türlü ortaya çıkabilecek sorunu ele alacağız.

E-Spor Hukuku adlı köşemizin ilk haftası E-Spor Hukukunun Doğuşundan bahsettik.
Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere takipte kalın.

YAZAR
İhsan Kaplan

AZES MAĞAZA
Espor'u teorik olarak A'dan Z'ye öğrenmek istiyorsanız aşağıdan ulaşabileceğiniz, 6 farklı büyük platformda yer alan E-kitabımızı okumanızı ve Udemy Eğitimimizi dinlemenizi sizlere kesinlikle öneriyoruz değerli AZES takipçilerimiz.

Keyifli okumalar ve keyifli dinlemeler :)
www.adanzyeespor.com/p/azesmagaza

Post Top Ad

Your Ad Spot