Türkiye'nin En Iyi Ve En Kapsamlı Tescilli Espor Blogu.
Esporcuların kalbi...

Son Dakika!

Post Top Ad

Your Ad Spot

27 Eylül 2019 Cuma

Gaming House (Oyun Evi) Faydaları

Gaming House(Oyun Evi) Faydaları!

Espor Stadyumu Ve Taraftarı

Gaming House Faydaları;

1- Sporcularımızın profesyonel ekipmanlar ile çalışabilme(antrenman) imkanı,
2- Aynı ortamda bulunan sporcularımızın takım içi uyum sürecinin max dereceye ulaşması,
3- Sporcular için düzenli bir program imkanı. (Düzenli kahvaltı, düzenli spor, düzenli çalışma ve düzenli uyku)

Oyuncular gaming house dediğimiz oyun evlerinde koçlar tarafından yönetilip ve eğitilip bir yandan gerçek hayatlarındaki sporlarını yapıyorlar ve diğer yandan da bilgisayar başında oturup elektronik sporları ile ilgileniyorlar ayrıca kendilerini en iyi duruma getirene kadar geliştiriyorlar.

Kore’de bulunan bir Espor takımının gaming house bölümüne, parmak izi okutucu ile girilebiliyor. İçerisinde masaj koltukları, yemekhaneler, kafeler, streamer room, spor salonları, vip araçlar ile ulaşım imkanları bulunmaktadır. Bizim ülkemizde ise diğer ülkeler göre bu imkanlar çok daha kısıtlıdır.

Gaming House Faydaları 1
GEN G Esports Gaming House

Gaming House Faydaları 2


Gaming House Faydaları 3
Royal Bandits Espor Gaming House

Bir Espor takımının veya kulübünün kesinlikle oyuncularına sağlayacağı gaming house’u olması gerekmektedir. Ülkemizde ne yazık ki diğer ülkelere göre sporculara gaming house alanı sağlama imkanı çok düşüktür.

Gaming house dediğimiz mekanı, aynı yaşadığımız ev gibi düşünebilirsiniz. İçerisinde sporcular, koçlar, analistler ve görevliler hepsi bir arada yaşamaktadır. Yurtdışında yukarıda dediğimiz gibi tüm teknolojik rahatlıklar sağlanmaktadır. Bizim ülkemizde ise yeni yeni takımların sporcularına bu imkanlar sağlanmaya başlanmıştır.

Oyuncular ve diğer ekip üyeleri burada hem çalışıp, hem aktiviteler yapıp hem de birbirlerini daha yakından tanıma imkanı sağlayabiliyorlar. Bu da takım çalışması konusunda pozitif bir fayda sağlamaktadır.

Önemli:
24 saat boyunca aynı evde tüm oyuncuların birarada yaşaması birçok sıkıntılar doğurmuştur. Aynı futboldaki gibi antrenman ve iş günlerinde orada olmaları daha sağlıklı bir akış süreci sağlayacaktır. Gaming house modelini son zamanlarda tercih eden takım sayısı gitgide azalmaktadır. Bu modelin yerine Gaming Office modeli şuan yükselişe geçiştir.

AZES MAĞAZA
Espor'u teorik olarak A'dan Z'ye öğrenmek istiyorsanız aşağıdan ulaşabileceğiniz, 6 farklı büyük platformda yer alan E-kitabımızı okumanızı ve Udemy Eğitimimizi dinlemenizi sizlere kesinlikle öneriyoruz değerli AZES takipçilerimiz.

Keyifli okumalar ve keyifli dinlemeler :)
www.adanzyeespor.com/p/azesmagaza

Post Top Ad

Your Ad Spot