Türkiye'nin En Iyi Ve En Kapsamlı Tescilli Espor Blogu.
Esporcuların kalbi...

Son Dakika!

Post Top Ad

Your Ad Spot

7 Ekim 2020 Çarşamba

Yayıncıların En Çok Oynadığı Popüler Oyunlar 2020

 Yayıncıların En Çok Oynadığı Popüler Oyunlar 2020

1- Counter Strike Global Offensive (CS-GO)


Counter-Strike: Global Offensive ya da bilinen kısa adıyla CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunu. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır.

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO), 19 yıl önce piyasaya sürüldüğünde öncülük ettiği takım tabanlı aksiyon oyununu genişletiyor. CS: GO yeni haritalar, karakterler, silahlar ve oyun modları içerir ve klasik CS içeriğinin (de_dust2, vb.) Güncellenmiş sürümlerini sunar.

Steam Sayfası:

League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu. 27 Ekim 2009 tarihinde Riot Games'in ilk oyunu olarak "League of Legends: Clash of Fates" adıyla piyasaya çıkmıştır. MOBA türü strateji oyunudur. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır.

League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu. 27 Ekim 2009 tarihinde Riot Games'in ilk oyunu olarak "League of Legends: Clash of Fates" adıyla piyasaya çıkmıştır. MOBA türü strateji oyunudur. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır.

3- Dota 2


Dota 2, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtımı yapılan oynaması ücretsiz bir çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası oyunudur.

Her gün, dünya çapındaki milyonlarca oyuncu yüzden fazla Dota kahramanından sadece birisi ile savaşa giriyor. İster oyunlarının 10. saati isterse 1000. saati olsun her zaman keşfedilecek yeni bir şeyler vardır.

Steam Sayfası:

4- PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)


PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, oyunun sonunda hayatta kalmayı başarabilen tek bir oyuncunun kazanabildiği ve oyuncu topluluklarının görüşlerinin toplanarak ortaya çıkardığı bir oyundur.

Steam Sayfası:

5- Fortnite


Fortnite, Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen, Epic Games tarafından 25 Temmuz 2017'de yayınlanan nişancıoyunudur. Oyun, 4 kişiye kadar eşli oynanışa, sahip bir görev yapma oyunudur. Oyun, aynı oyun motoruna sahip Save the World, Fortnite Battle Royale ve Kreatif adında üç oyun modunu içerir.

6- Valorant


Valorant Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanan bir free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı oyunudur. İlk olarak Ekim 2019'da Project A kod adı altında yayınlanan oyun, 7 Nisan 2020'de sınırlı erişimle kapalı beta dönemine başladı ve ardından 2 Haziran 2020'de resmi olarak yayınlandı.

7- Apex Legends


Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts. tarafından yayınlanan, ücretsiz bir Battle Royale oyunudur. Titanfall ile aynı evrende geçen oyun, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Şubat 2019'da piyasaya sürüldü.

Respawn Entertainment imzalı Apex Legends, ödüllü ve oynaması ücretsiz Battle Royale takım nişancı oyunudur. Güçlü yeteneklere sahip efsanevi karakterlerden oluşan ve sürekli büyüyen bir kadronun ustası olun, stratejik takım oyununu ve yeni nesil Battle Royale’in yenilikçi oynanışını tecrübe edin.

Steam Sayfası:

8- Call Of Duty: Modern Warfare


Call of Duty: Modern Warfare, Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı video oyunudur.

9- Grand Theft Auto V (GTA 5 Role Play)


Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunu. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunudur. 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır.

Grand Theft Auto V'in PC sürümü, oyunculara 4k ve ötesinde çözünürlükle ve saniyede 60 kare tazeleme hızıyla Los Santos ve Blaine County dünyasını keşfetme fırsatını sunuyor.

Steam Sayfası:
https://store.steampowered.com/app/271590/Grand_Theft_Auto_V

10- World Of Tanks


World of Tanks, Kıbrıslı Wargaming şirketi tarafından 12 Ağustos 2010 tarihinde yayınlanan Tank savaşı temalı, 20. yüzyıl ortalarının zırhlı birlik savaşlarına yönelik bir takım tabanlı multiplayer online oyundur.

11- Rocket League


Rocket League Psyonix tarafından geliştirilen ve yayınlanan, arabalarla oynanan bir futbol oyunudur. İlk olarak Microsoft Windows ve PlayStation 4 platformları için Temmuz 2015'te piyasaya sürüldü. 2016 yılında Xbox One için geliştirilen sürüm yayınlandı.

Sevilen arena klasiği Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars'ın beklenen fizik destekli devam oyununda futbol bir kez daha arabalarla buluşuyor!

12- World Of Warcraft (WoW)


World of Warcraft: Battle for Azeroth, Legion'un ardından devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu World of Warcraft için yedinci genişletme paketidir. Bu, 3 Kasım 2017'de BlizzCon'da duyuruldu.

13- Minecraft

14- FIFA Serisi 202115- NBA Serisi 2K21


NBA 2K21, sektör lideri spor oyunu deneyimi sunan, dünyaca bilinen ve çok satan NBA 2K serisinin yeni oyunudur.

Steam Sayfası:

16- Among Us


“Okk Nefes Grubu olarak ; Hepimizin zamanında oynadığı hırsız-polis tarzında bir oyun ile karşınızdayız. Oyunun hikayesi; Uzay gemisindeyiz, herkes görev yapıyor fakat bir kişi sahtekar. Peki o kim?”

Among Us, Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilip yayımlanan ve 15 Haziran 2018'de piyasaya sürülen çevrimiçi çok oyunculu bir sosyal çıkarım oyunu.

Uzayda 4-10 oyuncu için çevrimiçi ve yerel bir ekip çalışması ve ihanet partisi oyunu!

Steam Sayfası:
https://store.steampowered.com/app/945360/Among_Us

17- Fall Guys

“Okk Nefes Grubu olarak ; Fall Guys toplamda 60 kişilik kapasiteye sahip, içerisinde farklı farklı mini oyunların olduğu, renkli ve eğlenceli bir dünyası olan çok oyunculu battle royale oyunudur.”

Fall Guys, Devolver Digital Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan çevrimiçi olarak oynanan çok oyunculu bir video oyunudur. Microsoft Windows ve PlayStation 4 için 16 Mayıs 2018'da E3'te ilan edildi ve 31 Temmuz 2020'de piyasaya sürüldü.

Fall Guys, bir galip kalana kadar artan kaos turundan sonra herkes için ücretsiz bir mücadelede çevrimiçi olarak 60 oyuncuya kadar olan devasa çok oyunculu bir parti oyunudur!

Steam Sayfası:

18- Rival Stars Horse Racing: Desktop Edition (At Yarışı)


“Okk Nefes Grubu olarak ; Yeni çıkan muhteşem bir at yarışı menajerlik oyunu. Ahırının bakımını yapıp atlarını eğit, kusursuz bir şampiyon yetiştir, bir çiftliği yönet ve zafere ulaşmak için yarış.”

Rival Stars Horse Racing'de atlarla dolu ahırının bakımını yapıp atlarını eğit, kusursuz bir şampiyon yetiştir, bir çiftliği yönet ve zafere ulaşmak için yarış!

Steam Sayfası:

19- Phasmophobia (Korku Oyunu)


“Okk Nefes Grubu olarak ; Phasmophobia, 4 oyunculu çevrimiçi psikolojik korku oyunudur. Özellikler: VR modu, Çok oyunculu, Eşsiz hayaletler ve sesli konuşma modları ile harika bir korku oyunudur.”

Phasmophobia, 4 oyunculu çevrimiçi bir kooperatif psikolojik korku oyunudur. Paranormal aktivite artıyor ve elinizden geldiğince fazla kanıt toplamak için elinizin altındaki tüm hayalet avlama ekipmanlarını kullanmak size ve ekibinize bağlı.

Steam Sayfası:
https://store.steampowered.com/app/739630/Phasmophobia

20- Mobile Legends: Bang Bang


Mobile Legends: Bang Bang veya kısaca MLBB, Moonton tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir video oyunu. 11 Temmuz 2016'da piyasaya sürülmüştür.

Google Play Store Sayfası:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobile.legends&hl=tr

21- Euro Truck Simulator 2


Euro Truck Simulator 2, SCS Software tarafından çıkarılmış olan bir kamyon simülasyonudur. 19 Ekim 2012'de Microsoft Windows için çıkmış olan oyun günümüz Avrupa'sını temel almıştır. 13 Nisan 2013'te Linux, 29 Ocak 2015'te MacOS için yayınlanmıştır.

Önemli yüklerinizi kamyonunuzla akıl almaz mesafelere teslim edin, Avrupa'yı bir uçtan uca dolaşırken yolların kralı olun! İngiltere, Belçika, Almanya, İtalya, Hollanda, Polonya ve pek çok diğer ülkede keşfedilecek düzinelerce şehir var. Dayanıklılık, beceri ve hız sınırlarınız zorlanacak.

Steam Sayfası:
https://store.steampowered.com/app/227300/Euro_Truck_Simulator_2

22- Microsoft Flight Simulator


"Okk Nefes Grubu olarak ; Microsoft firması tarafından hazırlanmış yeni nesil uçuş simülatörüdür. Oyun sektörünün en eski ve en başarılı ürünlerindendir. Son derece ayrıntılı ve hassas uçaklarla uçun."

Microsoft Flight Simulator Microsoft firması tarafından Microsoft Windows için hazırlanmış bir uçuş simülatörüdür. Bilgisayar-eğlence sektörünün en eski ve en başarılı ürünlerindendir.

Yeni nesil Microsoft Flight Simulator'da hafif uçaklardan geniş gövdeli jetlere kadar son derece ayrıntılı ve hassas uçaklarla uçun. Dinamik ve canlı bir dünyada gece uçuşunun, gerçek zamanlı atmosferik simülasyonun ve canlı havanın zorluklarına karşı pilotluk becerilerinizi test edin.

Steam Sayfası:
https://store.steampowered.com/app/1250410/Microsoft_Flight_Simulator

23- Gururumuz Mount & Blade II: Bannerlord


“Okk Nefes Grubu olarak ; Öncelikle Gururumuz olan Mount&Blade II: Bannerlord oyununu Küratör Sayfamıza gönderdikleri için Taleworlds Ailesine çok teşekkür ederiz. Gururumuza desteklerinizi bekliyoruz.”

Mount & Blade II: Bannerlord, Türk firması TaleWorlds tarafından geliştirilen, Orta Çağ temalı bir rol yapma oyunu olan Mount & Blade serisinin dördüncü, ana serinin üçüncü oyunu. Steam sayfası Ekim 2016'da açılmıştır. Gamescom 2019'da oyunun erken erişim tarihi verilmiştir.

Savaş boruları çalar, kuzgunlar toplanır. İç savaş koca bir krallığı yıpratır. Sınırların ötesinde yeni krallıklar yükselir. Kılıcını kuşan, zırhını giy, adamlarını topla ve şan kazanmak için Kalradya savaş alanlarına atıl. Egemenliğini kur ve eskisinin küllerinden yeni bir dünya yarat.

Steam Sayfası:

AZES MAĞAZA
Espor'u teorik olarak A'dan Z'ye öğrenmek istiyorsanız aşağıdan ulaşabileceğiniz, 6 farklı büyük platformda yer alan E-kitabımızı okumanızı ve Udemy Eğitimimizi dinlemenizi sizlere kesinlikle öneriyoruz değerli AZES takipçilerimiz.

Keyifli okumalar ve keyifli dinlemeler :)
www.adanzyeespor.com/p/azesmagaza

Post Top Ad

Your Ad Spot