Türkiye'nin En Iyi Ve En Kapsamlı Tescilli Espor Blogu.
Esporcuların kalbi...

Son Dakika!

Post Top Ad

Your Ad Spot

7 Mayıs 2020 Perşembe

PUBG’de Kendini Geliştirmek İsteyen Oyuncular İçin Oyuncu Rehberi (Bölüm 1)

PUBG’de Kendini Geliştirmek İsteyen Oyuncular İçin Geniş Çaplı Oyuncu Rehberi! (Bölüm 1)

Pubg

Sevgili AZES Takipçilerimiz merhaba,

Sizlerle ''PUBG Oyuncu Rehberi Bölüm 1'' ile karşınızdayız. Keyifli okumalar :)

PUBG'de Nasıl Profesyonel Oyuncu Olurum?

1- Oyuna nasıl başlamalıyım ve oyun içinde neleri yapıp neleri yapmamalıyım?
Öncelikle Pubg gibi sürekli aksiyon ve hız gerektiren oyunlara başlamadan önce parmakları hazırlamak lazım, çünkü klavye ve mouse hakimiyeti kurmak Pubg gibi aksiyon tarzı oyunlarda sizi bir adım öne çıkaracak olan hamlelerdir. Bunu yapmak içinde stres azaltan stres topları sıkılabilir veya el ve parmak geliştirici oyuncaklar ile hazırlanılabilir. İkinci olarak oyun içinde hatalar elbette yapılabilir fakat bu hatalar sizi sinirlendirmemeli ve önceki oyununuzdan dersler çıkarıp kendinizi devamlı geliştirmelisiniz. Sonrasında ise en önemli faktör ve sizi oyunda ön plana çıkaracak hareketlerden biri de sakinliktir. Pubg'de sakin oyun oynamak sizi agresif, tedirgin ve heyecanlı olan oyunculardan daha iyi bir performans göstermenize neden olur.

2- Profesyonel Tarzda Oynamak İçin Ne Yapılmalı?
Bunun için öncelikle kendi oyun tarzı hoşunuza giden profesyonel Pubg E-Spor oyuncularını belirlemeli, sonrasında ise bu oyuncuları Youtube yada Twitch'den takip edip oyun videolarını izlemelisiniz. Neler yaptığını görüp not etmelisiniz. Nasıl reaksiyon veriyor, nasıl oynuyor, ne yapmıyor yada ne yapıyor, hatalı oynadı mı, o anki hali ne yada başarılı oldu mu gibi sorulara cevaplar aramalısınız.

3- Pubg'de Bir Yere Gelmek İçin Oyunda Geçirdiğimiz Saat Önemli mi?
Çoğu Pubg E-Spor oyuncusu olmak isteyen arkadaşların şu şikayeti var. Pubg E-Spor oyuncusunun 5000 saatten fazla oyunda geçirdiği süre var ben nasıl yapacağım bu saati. Arkadaşlar çok oyuncu var saati 7000 veya 8000 ama kimse ne takıma alıyor nede iyi oynayabiliyorlar. Önemli olan saat değil oyunda oynadığın sürede ne öğrendiğin ve kendine neler kattığın. Zaten bir yere gelmek istiyorsanız saat değil kendini geliştirip ve kanıtlamaktır. Oyundaki saatin az olsa da emin olun sizi büyük veya çok tanınmış takımlar bile bulur yani o yüzden üzülüp veya sırf saat yapacaksınız diye uykusuz kalıp kendinizi yormanıza hiç gerek yok. Hayalinize geç veya erken ne olursa olsun elinde sonunda ulaşırsınız.

4- Pubg'de kendimize özel mevkiler ( igl , fragger vb. ) ile görev belirlerken, nasıl veya neler yaparak bu görevlerde gelişebiliriz?
Öncelikle sizin oyun tarzınıza uyan görevleri seçmeli ve sonra bu görevleri almak için önce kendinize güvenmeli sonrada bu görevlerde risk alıp başarısızlık dahi olsa herşeyi olumlu yönden bakıp aldığınız veya üstlendiğiniz görevleri yarı yolda bırakmamalısınız. Sonra ise büyük Pubg turnuvalarını ve uzun süreli olan ligleri Youtube ve Twitch'den izleyip, igl görevini üstleniyor iseniz; takımların iglleri nasıl oynatıyor, nerelerde oyunculara nasıl görev veriyor, ne tür oyunlar oynatıyor ve en önemlisi takımı nasıl birinciliğe götürüyorsa izleyip notlar çıkartmalısınız. Eğer diğer rollerde oynamak istiyorsanız ise bu turnuva ve videoları tekrar tekrar izleyip bu sefer bu görevdeki Pubg E-Spor oyuncularını izleyip onlar neler yapıyor iyi analiz yapıp notlar çıkartarak bu çalışmaları uygulamalısınız. Belli bir süre sonra çok iyi işler çıkardığınızı göreceksiniz.

5- Hergün Pubg'ye girmeden önce neler yapılmalı?
Öncelikle kendinize güzel bir program hazırlayarak işe başlayın. Saat kaçta uyuyacaksınız ve kaç saat uyuyacaksınız. Sonra ne zaman kahvaltı yapacaksınız, oyuna saat kaçta gireceksiniz, kaç saat oyun oynayacaksınız, oyundan sonra neler yapacaksınız vb. türünde belli bir iş planı olan günlük programınız olmalı. Öncelikle Pubg'ye girmeden en az 3 saat önce eğer tek oyun oynayıp gelişmek istiyorsanız, tekli profesyonel oyuncuların videolarını izleyip, hem oyun anlamında gelişmek hem de özgüven kazanarak girmek sizi oyunda çok özgüvenli oynamaya yöneltecektir. Eğer takımlı oyun oynamayı düşünüyorsanız ise takımlı video oyunlarını izleyip öyle girmek size o gün veya sürekli tekrar ettiğiniz günlerde size baya bir avantaj sağlayacaktır. Ama burada en önemli kriter günü boş ve plansız geçirmemek. Planlı ve programlı hele ki oyuna girmeden önce yapılması gerekenleri yaparak girmek çok önemli. Unutmayın planlı ve programlı iş hem zaman kazanmak hemde daha güzel gün geçirmeye yarar.

Pubg

6- Günde kaç saat Pubg oynarsam hem iyi spray hemde iyi oyun bilgisine sahip olurum?
Burada şu çok önemli arkadaşlar, sizin oyuna ne kadar önem verip ve neleri öğrenmeye açık kararlı ve istikrarlı bir şekilde oyunu oynamanız kişisel gelişiminiz açısından çok önemli. Siz eğer çok kararlı ve istikrarlı iseniz 1 veya 2 saatte de çok şey öğrenirsiniz ama sizin içinizde istek yoksa kararlılık yoksa 10 saatte oynasanız fazla birşey öğrenemezsiniz oyundan. Ben burada oyuncu arkadaşların iyi spray atmasına ve oyunu iyice çözmesine yarayacak en iyi günde oyunda kalma saatini en az en az 8 saat olarak görüyorum. Tabi bu saat süresi oyuncuların isteğine göre 10 saatte 12 saatte 14 saatte olabilir, çünkü eliniz birşeyi sürekli tekrarlar ise ona alışır ve yatkın olur bu saat sürelerini uzatmak veya kısaltmak size kalmış bir durum burada önemli olan sizin kendinize güvenip kendinizi ne süre aralığında geliştireceğinize inanmanızdır. Bu saat sürelerinizi kendiniz deneyip size uygun olan saat aralığını bulmanız ve sürekli o saat aralığında oyun oynamanız baya faydalı olacaktır. Şunu unutmayalım sürekli hareketsiz kalmıyoruz, kendimize 5 veya 10 dakikada olsa (bu süre aralığı sizin isteğinize göre de değişebilir) hareketsiz kalmayalım, sürekli oturmayalım ve hareket edelim. Yememize, içmemize ve kısacası sağlığımıza çok dikkat edelim. Hareketli yaşam sağlıklı yaşamdır.

7- Oyuna girince direk maça mı girelim?
İlk önce eliniz spraya alışsın diye en az 6 veya en fazla 8 maç ölüm maçı (death match) katagorisinde oyun oynayıp elinizi spray atmaya hazır hale getirin. Sonrasında en az 3 en fazla ise 5 saat tek (solo) oyun atarak hem özgüven hemde sakin oyun tarzına alışın. Sonra ise eğer tek devam etmek istiyorsanız ve kimseyle de oynamak istemiyorsanız takıma karşı tek (1 man squad) tarzda en az 5 en fazla ise 7 saat oyun oynayın. Sonrasında ise başarılı olduğunuz oyunların tekrarlarını izleyip neler yaptığınıza bakın, başarısız olduğunuzda da tekrarları açıp izleyin ve neler yapamadığınıza bakıp dersler çıkartın. Oyundan çıkacağınız zaman ise tekrardan ez az 3 en fazla ise 5 el ölüm maçı (death match) atın ve öyle çıkın ki, eliniz oyunu bıraktıktan sonra da yatkınlığını bir anda kaybetmesin.

8- Ne tür ayarlar yapmalıyım veya ben kendi ayarlarımı nasıl seçerim?
Öncelikle direk hazır bir ayar istiyorsanız kendinize oyun tarzını benimsediğiniz ve onu hem örnek hemde idol aldığınız oyuncuların ayarlarını uygulayarak başlayın çünkü sevdiğiniz kişinin aktiviteleri ve onların hareketlerine yakın hareketler yapmak size mental açıdan hem motivasyon hemde destek sağlamış olacaktır, ha yok ben kendi ayarlarımı istiyorum diyorsanız ise, öncelikle oyundaki ayarların ne işe yaradığını tek tek araştırıp size ne gibi fayda sağlayacaklarını bulup ona göre ayar yapmanız ve sonrasında bu ayarları kendi elinize ve gözünüze uygun şekilde ayarlamanız lazım.
Bu arada burası çok önemli; siz hangi ayarı seviyor iseniz o ayara en az 2 ay alışın, çünkü sürekli ayar değiştirseniz parmaklarınız ve ellerinizin reaksiyon verme süresi baya uzayabilir ki buda siz oyuncuların başarılarının düşmesine neden olur. Bu durumu da kimse istemez.

9- Oyunda herşeyimiz tamam ama ekipman ve internet işleri zorlaştırıyor, ne yapmalıyım?
Arkadaşlar öncelikle Pubg gibi optimizasyon konusunda sorun yaşatabilen oyunlar oynuyorsanız bilgisayarınızın özelliklerinin yüksek olması ve oyun içinde fps'nizin yüksek olması siz oyunculara spray'den oyun tarzınıza kadar herşeyi değiştirebiliyor. En önemli mesele, Türk oyuncularının büyük çoğunluğunun şikayeti ping. Bu tarz aksiyon ve hız gerektiren oyunlarda internetinizin iyi olması, pinginizin düşük olması size büyük olanak sağlayacak. O yüzden Pubg'de en az 2 avantajla oyuna başlamak istiyorsanız hem bilgisayarınız hemde internetinizin iyi olması lazım. Piyasayı iyi araştırıp size hangi bilgisayar iyi olur hangi internet daha az ping verir onu düşünüp mantıklı bir karar vermeniz gerekiyor.

YAZAR

Sakarya Espor PUBG Akademi Takımı Kaptanı
Muhammed Can Kımışoğlu
Muhammed Can Kımışoğlu İletişim: https://www.instagram.com/muhammed_kimisoglu

AZES MAĞAZA
Espor'u teorik olarak A'dan Z'ye öğrenmek istiyorsanız aşağıdan ulaşabileceğiniz, 6 farklı büyük platformda yer alan E-kitabımızı okumanızı ve Udemy Eğitimimizi dinlemenizi sizlere kesinlikle öneriyoruz değerli AZES takipçilerimiz.

Keyifli okumalar ve keyifli dinlemeler :)
www.adanzyeespor.com/p/azesmagaza

Post Top Ad

Your Ad Spot