Türkiye'nin En Iyi Ve En Kapsamlı Tescilli Espor Blogu.
Esporcuların kalbi...

Son Dakika!

Post Top Ad

Your Ad Spot

25 Mayıs 2020 Pazartesi

PUBG Ve PUBG Mobile Oyun İçerisinde Sık Kullanılan Terimler

PUBG Ve PUBG Mobile Oyun İçerisinde Sık Kullanılan Terimler

PUBG

PUBG oyununu oynarken oyun içerisinde birçok yabancı kelimeler ile karşılaşıyoruz. Oyun esnasında birçok PUBG'ye özel oyun içi terimleri duyacaksınız, bu rehberimizde sizlere PUBG'yi daha akıcı ve kolay bir şekilde oynamanıza yardımcı olacağız.

Oyun içi sık kullanılan terimler:

Zone (Zone geliyor arkadaşlar, Zone daralıyor arkadaşlar): Türkçede alan anlamına gelmektedir. Pubg'deki çember yani alan daraldıkça bu alan içerisinde kalan alana zone denir.

Redzone: Kırmızı bölge. Pubg’de kırmızı bir halka içine bombalar düşmektedir. Kırmızı alan geldiğinde kaçmanız ya da evlerin içine girmeniz lazım yoksa ölürsünüz arkadaşlar.

Camp (Camp'liyoruz arkadaşlar): Oyunda alan daralana kadar pusmak/pozisyonu korumak.

PUBG

Farm (Farmlamak, Farm'lıyalım arkadaşlar): Girilen binada bulunan herşeyi toplamak veya öldürülen adamın tüm eşyalarını almak.

Loot (Hadi Loot'layalım arkadaşlar): Girilen binada bulunan herşeyi toplamak veya öldürülen adamın tüm eşyalarını almak.

AFK (Takımda AFK var arkadaşlar): ”Away From Keyboard” tüm online oyunlarda kullanılan bir terimdir. Pubgde’de aynı şekilde o an oyunda belli bir süreliğine de olsa bilgisayar başında olmayan insanlar için kullanılır.


Yeni Haberler

Post Top Ad

Your Ad Spot