Türkiye'nin En Iyi Ve En Kapsamlı Tescilli Espor Blogu.
Esporcuların kalbi...

Son Dakika!

Post Top Ad

Your Ad Spot

17 Mayıs 2020 Pazar

PUBG Mobile'da Kendini Geliştirmek İsteyen Oyuncular İçin Oyuncu Rehberi (Bölüm 1)

PUBG’de Kendini Geliştirmek İsteyen Oyuncular İçin Geniş Çaplı Oyuncu Rehberi! (Bölüm 1)

Pubg Mobile

Sevgili AZES Takipçilerimiz merhaba,

Sizlerle ''PUBG Mobile Oyuncu Rehberi Bölüm 1'' ile karşınızdayız. Keyifli okumalar :)

200 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı ve günlük 30 milyon aktif oyuncu topluluğuna sahip olan battle royale oyunu PUBG Mobile, cep telefonlarımızı ele geçiren oyunların başında geliyor. Aslında sadece cep telefonlarımızı değil, daha bir çok şeyi de ele geçiren PUBG Mobile, şuan Dünya üzerindeki en çok oynanan Mobil oyun olma özelliğini de elinde tutuyor.

Tüm dünyada büyük firmaların yavaş yavaş Espor arenasına giriş yapmasına da neden olan battle royale oyunları, bir çok farklı organizasyonlar düzenlenmesini de sağladı. CREW CHALLENGE PUBG Mobile'ın düzenlediği büyük organizasyondan birisi.

Gerek PUBG şirketi gerekse sponsor firmaların düzenlediği bir çok organizasyon, PUBG Mobile'a olan ilginin de artmasını sağladı. CLUB-OPEN tüm ekiplerin kendisini gösterebileceği çok büyük bir arena. Oyuncular burada aldıkları başarılar ile OFFLİNE dediğimiz turnuvalara katılma hakkı elde edip, dünyanın bir çok ülkesine gitme fırsatı bulabiliyorlar.

Peki siz bu endüstride kendinize nasıl bir rol seçmelisiniz? Gelin bunları bazı konu başlıkları ile sizlerle paylaşayım.

1- Oyuna nasıl başlamalıyım ve oyun içinde neleri yapıp neleri yapmamalıyım?

Pubg Mobile Kapak Resmi1

Kişisel gelişim için oyunculara tavsiyem, bir çok oyuncu ve yayıncı var. Bu oyuncu ve yayıncıları çeşitli platformlardan takip edebilirsiniz. Ülkemizde PUBG Mobile ile ilgili yayın yapan, turnuva düzenleyen bir çok ekip var. Gerek oyuncular gerekse yayıncıların yapmış olduğu bu yayınlar, turnuvalarda oynayan oyuncuların stillerini, kalitelerini ve oyun tarzlarını görebileceğiniz bir fırsat olmakla beraber, ekiplerin oyun içi stratejilerini gözlemleyebileceğiniz anlar sunmakta.

Unutmayın ki iyi bir gözlemci her zaman iyi sonuca en yakın olandır.

2- PUBG Mobile’de Nasıl Profesyonel Oyuncu Olurum?
Oyuncu olmak çok zor değil. Gereken şekilde çalışınca olursunuz, asıl mesele başarılı oyuncu olmakta. Bunun için sabırlı ve istikrarlı olmanız çok önemli. Ekibin birbirine alışkın olması, başarı oranını arttırır. Sürekli vakit geçirdiğiniz kişiler ile olan iletişim ağınız, belli bir noktadan sonra sizin kontrolünüz dışında muhteşem bir iletişim hızına ulaşır.

Pubg Mobile Kapak Resmi2

Birlikte vakit geçirme alışkanlığı, belirli bir süre sonunda siz ve karşınızdaki kişinin genel özelliklerini benimsemenize sebep olur. İnsan iyi anlaştığı kişiler ile beraber yaptığı şeylerden daha çok keyif alır ve unutmayın ki tanıdığımız insanlar ile başarı daha kolaydır. Oyun içerisindeki iletişimin zenginliği, mutlak suretle sonuca da yansıyacaktır. Bu hayatımızda da bu şekilde olmuyor mu ?

Başarılı olmak için sadece iyi ve yetenekli bir oyuncu olmak, tek başına sizi başarıya götürmeyebilir. Bu süreçte İzleyeceğiniz yollar sizi başarıya götüren en önemli noktalardır. Tek başına iyi bir oyuncu olabilirsin ancak başarı için iyi bir ekip olman gerekir. Kişisel gelişim başarıdaki önemli hususlardan biri. Başarı için gereken bir çok şey var tabiki ancak temel kurallardan bazıları var ki olmazsa olmaz. Bunlar kişisel idmanlar, oyun zekasını geliştirecek taktiksel çalışmalar, disiplin, istikrar, ekip halinde hareket edebilme yeteneği ve buna benzer bir çok şeyi sayabilirim. Unutmamanız gereken bir şey var ki, iyi bir gözlem yeteneği bir çok başarıda ilk sırada yer almaktadır. Oyun içerisinde her anı iyi gözlemleyen ekipler ve oyuncular, diğerlerinden her zaman bir adım öndedir diyebilirim. Çalışın ve asla pes etmeyin.

3- Profesyonel Tarzda Oynamak İçin Ne Yapılmalı?
Oyun bilgisi için önemli haritaları ve oyun içerisindeki compound’ları iyi bilmek gerekir. Bu size oyun içerisindeki pozisyonunuzu alma rahatlığı sağlayacaktır.

Pubg Mobile Kapak Resmi3

Oyun içerisinde herkesin bir rolü olmalıdır. Sistemli oynanan oyunlar sonuca daha yakın olur. Kimin hangi pozisyonda oynayacağına ekip koçu yada IGL(Kaptan) karar verir. Maça pozisyonunuzu bilerek çıktığınızda bu size büyük bir avantaj sağlar.

Peki nedir bu pozisyonlar? Gelin birlikte inceleyelim: 

· In Game Leader (IGL)
· Entry Fragger
· Supporter
· Flanker

In-Game Leader (IGL)
In-game Leader, takımına oyun içerisinde liderlik yapan, ekibin alması gereken pozisyonu oyun içerisinde düzenleyen, yapılması gereken şeyi anlatan kişidir. Takımın oyundaki beyni, takımı bütünleyen kişidir. Bütün takımdan sorumludur. Oyun içerisinde almış oldukları pozisyona göre, haritada nereye gideceğine veya kime karşı atağa geçeceğini belirler. İyi IGL iyi gözlem yapan kişidir. Oluşabilecek tüm zorluklara karşı mantıklı olmalı ve soğukkanlılığı ile ekibini taşımalıdır.

Entry Fragger
Entry Fragger, oyuncular genellikle ln-game Leader’in komutlarına uygun şekilde oynarlar. Maç içerisinde takımın kaderini belirleyen ilk kurşunu sıkan kişilerdir. Bu görevi alan kişilerin hızlı reflekslere ve yüksek hareket kabiliyetine sahip olmaları önemlidir. Bir fight başladığında sizin Entry Fragger oyuncularınız ne kadar çevik olursa o savaştan o kadar rahat çıkarsınız ve hanenize kill puanını yazdırırsınız.

Supporter
Supporter, ekibin yardımcı oyuncusudur. Ön kısımda oyuncular fight halindeyken, onları arka plandan destekleyen, olası başka bir ekibin gelebilme durumunu da gözlemleyen, ekibin bu anlamda iş yükünü çeken kişidir.

Flanker
Flanker, aslında joker oyuncu diyebiliriz. Ekipte bu görevi genelde IGL'de yapabilir. Ekibi orta mesafeden kontrol ederken, açısını kontrol edip rakibi ters pozisyonda yakalamaya çalışır. Bu roldeki oyuncu, eğer rolünü iyi yaparsa, ekibin işini kolaylaştırmak ile beraber Entry Fragger oyuncuların da karşılaşacağı rakiplere karşı elinin kuvvetlendirmesini sağlar.

Oyun içerisindeki pozisyonları doğru kullanan ekipler başarı konusunda her zaman rakiplerinden bir adım öne geçer. Evet başarı belki insana çok şey öğretmez fakat başarısızlık çok şey öğretir. Bu süreçte karşılaşacağınız bir çok başarısızlık size eksiklerinizi görmek için bir fırsat olduğunu unutmayın.

Ve en önemlisi bunun bir oyun olduğunu unutmayın ve keyif almaya bakın.

Türkiye CSGO Dünya Şampiyonu

Unutmayın ki ;
Başarı için plan yapmıyorsanız, o zaman hükmen başarısızlığı planlıyorsunuz demektir.

YAZAR

Pubg Mobile Takım Koçu Çetin Dilber
Çetin Dilber İletişim: https://www.instagram.com/cetkolok

AZES MAĞAZA
Espor'u teorik olarak A'dan Z'ye öğrenmek istiyorsanız aşağıdan ulaşabileceğiniz, 6 farklı büyük platformda yer alan E-kitabımızı okumanızı ve Udemy Eğitimimizi dinlemenizi sizlere kesinlikle öneriyoruz değerli AZES takipçilerimiz.

Keyifli okumalar ve keyifli dinlemeler :)
www.adanzyeespor.com/p/azesmagaza

Post Top Ad

Your Ad Spot